Przy wystarczającej determinacji wszystko jest możliwe. Handel elektroniczny, w szczególności jego rentowność, zależy od tego, jak dobrze prowadzisz działalność. Osób chcących kupować przez internet nie brakuje, ich liczba tylko rośnie. Sukces w e-commerce zależy od:

Produkt

Potrzebujesz fajnego produktu i powód, dla którego klienci mają go kupować. Poza tym, powinieneś uzasadnić, że jesteś lepszy od konkurentów, i, że klienci mogą Ci ufać.

Marketing

Przedstaw swój produkt osobom, które najprawdopodobniej chcą go kupić. To jest najbardziej skuteczny sposób na znalezienie nowych klientów.

Zarządzanie zapasami

Na ten temat można napisać książkę. Krótko mówiąc, dobre zarządzanie zapasami = dobre zarządzanie zamówieniami = zadowoleni klienci.

Obsługa

Bądź w kontakcie z kupującym, w razie jakichkolwiek problemów, pomóż mu. W taki sposób zachęcisz go do powrotu na Twój sklep internetowy.

Sprzedaż w jakiejkolwiek formie zawsze była opłacalna. Czy osiągniesz sukces czy nie, zależy od tego jak będziesz prowadził swoją działalność gospodarczą, czyli tylko od Ciebie!